27 Mart 2017 Pazartesi

Tatlandırıcı veya Post Karbon Filtre Nedir?


Son zamanlarda nedense bu soru çok aşırı gelmeye başlandı. Niçin fazla geliyor özetle bizde çözemedik. Galiba suya damak tadı verdiği adına bu fikre kapılıyorlar. Fakat durum muhakkak böyle değil. Post karbon yani tatlandırıcı filtrenin içinde tam olarak hindistan cevizinin kabuğu olmaktadır ve içerisinde hiçbir biçimde kimyasal barındırmaz. Şayet ki hindistan cevizi yiyen kişiler ne demek istediğimizi biliyorlar ve çok tatlı olduğunu sizlerde anlarsınız. Bu nedenden ötürü bu filtrenin içerisinde hindistan cevizi kabuğu parçaları vardır ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bu filtrenin içinde ise suya lezzet vermek arzusuyla hindistan cevizinin kabuğu kullanılır. Bu kabuk toz haline getirelerek suya damak tadı vermek arzusuyla kullanılır. Hiçbir şekilde içerisinde kimyasal, sağlığa zararlı vs yoktur. Yüzde yüz organik hindistan cevizinin kabuğu olmaktadır.

Umumi anlamı şekilde su arıtma cihazlarının son filtresidir ve suyun lezzetini bozmaması hedefiyle suya konulan bir filtredir. Tatlandırıcı filtre yardımıyla suda herhangi bir acılaşma ve bozulma meydana gelmemekte olup suyun yapay olmayan tadını verebilmekte ve suyun acı tadını yok etmektedir. Tatlandırıcı filtre muhakkak arasında hiçbir şekilde kimyasal element bulundurmayıp yalnızca hindistan cevizi özü ve toprağın altında varolan tabii mineraller bulunur.

Bu doğal mineraller sayesinde su kendi özüne kavuşur bu sayede suyun gerçek tadı içilebilir bir hale gelmektedir. Tatlandırıcı filtre yardımıyla kolay bir içilebilirlik kazanmaktadır. Tatlandırıcı filtrelerin yaşamı 12 ay ile 15 ay içinde değişmekte olup kullanıma bağlı şekilde bu süre zarfı uzayabilmekte yada kısalabilmektedir.
Eğer su arıtma cihazınızdan çıkan sularınız acımsı duruma gelmeye başlamış ise tatlandırıcı filtrenizi daima değiştirmeniz zaruridir. Bu değişim ile yine suyunuzun önceki niteliğini yakalayabileceksiniz.