27 Şubat 2017 Pazartesi

su arıtma cihazlarının faydaları

su arıtma cihazlarını faydaları nedir;


suyun içeriğinde bulunabilecek tüm sağlık için sıkıntılı maddeleri arıtmasından ötürü sizin için en sağlıklı içme suyunu sağlar.

Hangi durumlarda doldurulduğu ve hangi aşamalardan geçerek hanenize iletildiği belli olmayan damacanadan çıkan su kullanımından sizi kurtarır.

kapsadığı zayıf potasyum ve sodyum oranıyla tansiyondan sıkıntı çeken hastalar için yararlıdır.

seri emilmeyi oluşturarak böbrek ve bağırsağa daha az iş bırakır.

kanda akma hızı diğer sular açısından çok daha hızlıdır, vücuda dinçlik verir.

hücrelerden sağlık için sıkıntılı karışımların uzaklaştırılmasını basitleştirir.

Herhangi bir mikro-organizma bulunma riski yoktur. civa, asbest ve bunun gibi sağlığa tehlikeli karışımlar da bulundurmaz.

daha az miktarda kalsiyum ve magnezyum elementleri dahil eder.

tat olarak en çok satan hafif kaynaktan çıkan sularla aynı, hatta onlardan daha yeni olduğu için içimi fazla da güzeldir.

damak tadınız için en içilesi sudur. içimi hafif ve keyiflidir.

çay, kahve gibi suyla düzenlenen tüm içeceklerin bitkisel tadını ve kokusunu muhafaza eder, asıl görselliğini elde etmesini sağlar.

Ve sayamadığımız çok sayıda niteliğe sahip olan su filtreleme cihazları kısacası sıhhat anlamında en garanti tüketme suyu meydana getirir.

                                                             su filtreleme makinelerinin parasal Faydaları


su filtreleme makineleri kendisini kısa zamanda amorti ederek, evinizde ve işyerinizde fazla içme suyuna ücret ödemenizi engeller.
Bugün hemen hemen 4 kişilik bir aile aylık ortalama 50 TL damacanaya ücret öder ve bu hesap doğrultusunda bu rakam yıllık 600 TL civarındadır. Aralıklarla 4 TL 5 TL benzeri ücretler ödendiği adına bu rakam göze gelmese de ileriye dönük maddi olarak gereksiz zararlar verdiği ortadadır. Arıtma cihazları kullanım miktarına göre kendisini ortalama 10-12 ayda amorti eder. gerçekte sisteme ücret ödemez aylık damacanaya verdiğiniz fiyatları aygıt taksitlerine ödemiş kalıyorsunuz ve bu zaman zarfından sonra bir daha ücret ödemeyeceğiniz için yıllık 600 TL gibi bir tasarruf elde etmiş kalıyorsunuz ve içme suyuna ödemediğiniz ücreti evinizin diğer ihtiyaçlarında kullanmış kalıyorsunuz. ( 4 benlik bir aile için aylık elektrik faturası 3. TL şebeke suyu 25 TL doğalgaz 15 TL civarındadır.) günümüzde içme suyu tüketimi çok olan kurumsal markaların çoğu bu sistemleri kullanmakta ve hemen hemen 3.personelinin yıllık maaşını bu cihazlardan elde ettiği tasarrufla karşılamaktadır.
Sistemlerin öteki ekonomik boyutunda ise arıtılmış su ile yapılan çay ve yemeklerde su yumuşak olması sebebiyle kaynama süresi 0 oranında azalmakta ve enerji tasarrufu dolaylı şekilde gerçekleşmektedir. ev ve işyerlerimizde tercih ettiğimiz su arıtma makineleri malikine gelir getiren tek beyaz eşyadır.

Arıtma Cihazlarının Sağladığı Konfor;


_ damacana suyu siparişi vermekten sizi kurtarır

_ Telefon açmak ve acaba sucu kapanmış mıdır diye düşünmekten sizi kurtarır

_ Tanımadığınız kişilere ve bilhassa son senelerde vuku bulan gasp olaylarında sucu kimliğiyle eylemlerde bulunan şahıslara tedbir almak

_ Marketlerden su taşımak

_ Mutfakta ayağınıza takılan damacana ve su pompası bulundurmaktan kurtulmuş olursunuz.

   Ve en önemlisi, sıhhat ve ekonomik anlamda içme suyunuzu  kendi kontrolünüzde üretmekten ötürü parasal ve manevi olarak büyük bir avantaj sağlamış olursunuz.